photo_2017-07-05_21-40-57

                                                                                                        

ارايه خدمات نور پردازی در ارتفاع به شيوه دسترسی با طناب

شرکت ارتفاع نورد برتر مجری نورپردازی نما و روشنایی در ارتفاع به شیوه راپل بدون نیاز به داربست (نصب پرژکتور در ارتفاع ،نصب وال واشر در ارتفاع،نصب ال ای دی در ارتفاع و …) به شرح ذیل : (اجرای موفق پروژه های مختلف نورپردازی با بهره گیری از دانش و تجربه کارشناسان مرتبط) 

نورپردازی و روشنایی نمای بیرونی ساختمان های شهری ( مسکونی ،تجاری،اداری ) نورپردازی نمای ساختمان 

نورپردازی بناهای تاریخی با درک نوع معماری و قدمت .

نورپردازی پل های مواصلاتی .

نورپردازی و تاثير آن بر زيبايی نما و معماری بنا .

زیبا دیده شدن ساختمان در شب و روز به یک میزان مهم است .ساختمان ها در شب هم باید خوب دیده شوند و این وظیفه به عهده نورپردازی در نمای بیرونی بناها می باشد اما بکارگیری نورهای مصنوعی در نمای خارجی ساختمان از قواعدی پیروی می کندکه اگر این اصول رعایت نشوند ساختمان منبع آلودگی نوری خواهد شد که نه تنها زیبا نیست بلکه چشمان هر بیننده را می آزارد .معضلی که هم اکنون در کلان شهرها امری عادی است .

بخش بسیار مهمی از طراحی را نورپردازی به خود اختصاص داده است چرا که در تمام طول شب آنچه از نما به چشم می آید وابسته به نحوه نورپردازی است . درواقع احساس پویایی و زیبایی ساختمان ها را در شب نورپردازی صحیح تامین می کند 

 

مزايای نورپردازی صحيح در نمای ساختمان :

1- نورپردازی به ارتقای کیفیت نمای ساختمان کمک می کند .

2- نورپردازی جهت شاخص کردن برخی عناصر موجود در محوطه بیرونی ساختمان و نمای ساختمان بکار میرود

 

اصولی که نورپرداز برای نورپردازی صحيح بايد رعايت کند :

 

در نورپردازی نمای ساختمان اصولا نباید کل نما روشن شود بلکه تاکید بر برخی نقاط مهم و عناصر خاص از نما می باشد . به عبارت بهتر نورهای تند و نامناسب منظره ای نا زیبا از نمای ساختمان را در شب ایجاد می کند.

برای اجرای نور پردازی نمای بیرونی ساختمان ابتدا باید کاربری و فورم ساختمان توسط نورپرداز ساختمان مورد توجه قرار گیرد . سپس در مورد نوع نورهای مصرفی ،رنگ نور ،میزان و جهت انتشار آنها تصمیم گرفته شود .

چشم انداز زیبای نمای یک ساختمان در شب با انتخاب مناسب منابع نور و نیز استقرار صحیح آنها در نمای ساختمان ایجاد می گردد .

نوع نورها و رنگ آن ها باید با مواد و مصالح کار شده در ساختمان ها هماهنگی داشته باشند .همچنین توسط استقرار صحیح نورها می توان بر خطوط عمودی و افقی نما تاکید کرد و تاثیر گذاشت و کاری کرد که نمای آن در شب نیز همانند روز در نما شاخص باشد .

رتفاع نورد برتر لازم به توضیح است کلیه عوامل اجرایی شرکت ا دارای تجهیزات کامل کار در ارتفاع (دسترسی با طناب ،راپل) بوده و کلیه خدمات اجرایی بدون نیاز به داربست و زیر نظر مستقیم و با حضور تمام وقت آقای مهندس منصوری و پیمانکاران اجرایی آموزش دیده ،خبره و اخلاق مدار که رضایت مندی مشتریان  را سرلوحه کار خود دارند صورت می گیرد .

 

 

 

photo_2017-07-05_00-37-57

موارد مهم برای انتخاب سبک نورپردازی نما

 

موارد مهم برای انتخاب سبک نور پردازی – اکووات

 

ترکیب سازه (ابعاد و نوع معماری، متریال مورد استفاده، رنگ‌بندی نما و تاثیر فرهنگی)

نقش بنا در مقایسه ساختمان‌های مجاور و ترکیب شهری.

فاصله‌ای که بنا قابل روئیت است.

محل‌های دسترسی به بنا (خیابان‌ها، میادین، پیاده‌روها …)

سبک ساخت و محل‌های ممکن برای عبور سیم‌ها و نصب تجهیزات

در هنگام انتخاب تجهیزات نورپردازی نما موارد زیر را در نظر بگیرید: سرویس‌پذیری تجهیزات، ایمنی، حفاظت در برابر تاثیرات محیط، مقاومت در برابر پاشش آب و شستشوی نما، مقاومت در برابر تغییرات دمای هوا و قابلیت چرخش و تنظیم زاویه پس از نصب.

در انتها ذکر این نکته ضروریست که می‌توان با تهیه ادوات استاندارد و برندهای معتبر از هزینه‌های ثانوی جلوگیری به عمل آورد. بدین معنا که برخی تجهیزات غیراستاندارد با کیفیت و قیمت نازل عرضه می‌گردند و ممکن است پس از مدت کوتاهی دچار مشکل شوند. تعویض ادوات نصب شده بر روی نما بسیار مشکل‌تر از سایر قسمت‌های ساختمان بوده و کارفرمایان با تجربه هزینه نصب و نگهداری این تجهیزات را در کنار قیمت خود تجهیز در نظر می‌گیرند.